Google translate
Перейти до контенту
Тип: Автобусна.
У програмі: Королівський замок, пл.Ринок, костел Домініканів, синагога, монастир в Крехові.
Початок (телефонувати). Тривалість 7:00 год.
«Жовква  + Крехів»
 
Львівська область чарує своїми мистецькими та історичними скарбами. Їх треба захотіти побачити і тоді перед очима відкриється щось неймовірне, мов у казці. Ми вам пропонуємо відправитися у цю казку, назва якій «Жовква і Крехів». Тут ви побачите не тільки пам’ятки мистецтва світового рівня, але й пізнаєте велику духовність та героїчну українську історію.
 
Жовква – цей один із багатьох районних центрів Львівської області є наче рідкісна перлина. Це невелике місто відноситься до небагатьох ідеальних за плануванням ренесансних міст України. Тут на квадратний кілометр міста величезна кількість пам’яток архітектури і мистецтва, які внесені у рівень світовий. Тут вас чекає на оглядини дерев’яна церква Св. Трійці (XVIII ст.), яка охороняється ЮНЕСКО; Ринкова (Вічева) ренесансна площа, фарний ренесансний костел св. Лаврентія (XVIIст.), який поляки називають «Малим Вавелем», де поховано багато осіб королівської крові; монастир оо. Василіян Різдва Христового із церквою св. Серця Ісусового (XVII- XXст.), де ви на стінах храму побачите український Духовно-Національний Пантеон; Жовківський замок (XVI-XVIIст.) короля Яна ІІІ Собеського, що був його головною резиденцією в Україні; ренесансну синагогу (XVII-XVIIIст.), що стала архітектурним еталоном для багатьох інших синагог світу. Колишній монастир оо. Домініканів зараз слугує за єпархіальну церкву св. Йосафата (УГКЦ), зведений на кошти Теофілії Собеської в пам’ять про свого сина Марка,  а також частину збережених фортифікацій міста.
 
Крехів – у цьому селі нас чекає кілька див. Це спершу монастир св. Миколая оо. Василіян (УГКЦ), цілюще джерело Люрдської Божої Матері в ущелині гори Побійни, яка знаходиться у Яворівському біосферному заповіднику, скельний монастир Тимоша, який у XVII ст. заклали благочестиві монахи Йоїл і Сильвестр. Ця чернеча свята обитель освячена двома чудотворними іконами св. Миколая і Верхратської Божої Матері, які перебувають у прегарному храмі св. Миколая (XVIII ст.). У тиші прекрасних храмів, а також йдучи Хресною дорогою спраглий духовного і чистого мандрівник отримає в подарунок глибинний Божий мир і душевний спокій.
VitaliiArt
Назад до контенту