Google translate
Перейти до контенту
Тип: Автобусна.
У програмі: Стільське городище, водоспад "Кам'янка", озеро"Мертве", наскельна фортеця "Тустань".
Початок (телефонувати). Тривалість 10:00 год.
«Тустань + Камянка»
 
Прекрасна Бойківщина з її горами Бескидами вас ласкаво запрошує до себе в гості. У цьому краї гордих вівчарів, де дух захоплює від дивовижних гірських і лісових ландшафтів, річок і струмків вас чекає приємна несподіванка – відвідини трьох перлин Карпатського біосферного заповідника «Сколівські Бескиди»: давнє поселення білих хорватів Стільське городище, водоспад Кам’янка з відомим Мертвим озером, що поруч нього та відома давня фортеця білих хорватів, а потім Галицько-Волинського князівства Тустань.
 
Стільське Городище – давнє каміння колишнього міста білих хорватів Стільсько (IX-XI ст.) вразить допитливого туриста незвичним виглядом печер, що із давніми фортифікаційними спорудами займали 250 га. Відвідувача здивують петрогліфи у колишньому язичницькому храмі, печерні келії давньоруських монахів, а також дивовижний камінь «Дірявець» -  визначна пам’ятка природи, а раніше давній язичницький храм.
 
Кам’янка цей водоспад свою назву отримав від місцевої стрімкої гірської річки Кам’янка. Хоча він має лише один каскад, але здивує шанувальника природи багатим різноманіттям флори навколишнього пейзажу. А поруч із водоспадом витікає лікувальне сірководневе джерело з мінеральною водою типу «Нафтуся».
 
Мертве озеро (чи по-іншому Журавлине) знаходиться неподалік водоспаду. Допитливого мандрівника здивує тим, що воно немає ніякої живності через великий вміст у його воді сірководню. Таке диво природи є рідкісним явищем у наших землях. Ця гірська галявина  для поціновувача краси Карпат відкриває гарний вид на красиву гору Ключ (929,7 м над рівнем моря), яка звідси недалеко.
 
Тустань колишня ранньосередньовічна фортеця (IX-XI ст.) в селі Урич, що заснована білими хорватами, а потім розбудована Галицько-Волинськими князями. Одна з версій походження назви «Тустань» із давньоукраїнської мови тлумачить її  як «густі зарослі». Відвідувач цієї місцевості зможе побачити тут високі скелі, на яких колись на 5 поверхів здіймалась потужна дерев’яна і неприступна фортеця. У цій неймовірно мальовничій місцині на скелях Урича залишились давні петрогліфи язичницького капища, яке тут було як перша астрономічна обсерваторія. Турист, який сюди завітає, побачить джерело Божої Матері, зможе відвідати музей фортеці «Тустань», а також стане глядачем лицарського турніру, який тут щороку проводиться.
VitaliiArt
Назад до контенту