Google translate
Перейти до контенту
Тип: Пішохідна.
У програмі: Дім легенд, Ратуша, ТЦ Роксолана, Цитадель.
Початок 11:00, 13:00, 15:00. Тривалість 2 год.
«Середньовічний Львів»
 
Коли допитливий турист прибуває до давнього Львова його дивує те, що в цьому місті, яке мало площу лише 400 на 600 м, розташовано так багато цінних пам’яток минулого. У цьому коронному місті, яке було торговим центром з продажу товарів із Європи, Азії та Африки переплелись різні традиції, стилі та національні культури. Місто через свій особливий статус набуло з плином часу королівської величі, а на центральній площі Ринок мало навіть Королівську резиденцію. Це місто, яке колись ділилося на чотири квартали (латинський, руський, єврейський і вірменський) у всіх своїх дільницях буде вас дивувати і чарувати чимось особливим і неповторним. У цьому за словами відомого львівського історика, бургомістра і поета Бартоломея Зіморовича (XVII ст.) «Малому Вавилоні» зібрались дивовижно талановиті люди, які добре вправляються у будь-якій справі та ремеслі.
 
Ми вам пропонуємо зануритись у цю казку краси і величі Львова. У цій чудовій пішохідній мандрівці до вашого огляду буде запропоновано: Площу Ринок з ратушею (XIX ст.), котра слугувала головною житловою і суспільно-торговою площею самоврядного міста, витончений Домініканський монастир (XV-XVIII ст.), затишний руський квартал (XVI-поч.XX ст.) з чудесною ренесансною Успенською церквою, шляхетно-витончений латинський квартал (XIV-XVII ст.) із розкішним готично-бароковим латинським катедральним собором Взяття на Небо Діви Марії, мистецький і чепурний вірменський квартал (XIV-XVIII ст.) із дивовижної краси Успенським вірменським собором, дивацький і жартівливий  єврейський квартал (XVI-XVII ст.), величавий кінний пам’ятник королю Данилу Галицькому (2001 р.), а також неймовірно розкішний монастир отців Бернардинів (XVII-XVIII ст.), який будувався як Пантеон Речі Посполитої.

«Підземелля Львова»
Підземелля Львова… Для когось це словосполучення може здаватися чимось несерйозним, штучним, надуманим, але ми спробуємо вас переконати і ви зможете на власні очі побачити, що це далеко не так. Тут цілий світ несподіванок і чудових вражень від того, що нам полишили у спадок наші мудрі предки. Серед об’єктів, які  вам пропонуються до огляду будуть: підземелля Оперного театру, де розташоване богемне і нестандартне кафе «Лівий берег», вражаючі зали  поховальних крипт Преображенської церкви, дивовижні проходи і крипти підземної обителі Домініканського монастиря, крипта і підземний монастир та новітні археологічні розкопки костелу отців Єзуїтів святих апостолів Петра і Павла, підземелля і рідкісні експозиції аптеки-музею «Під чорним орлом», де подано цікаві відомості з історії фармації, універсальне мануфактурне підприємство «Копальні кави» з її підземною кав’ярнею. А на десерт славнозвісні заплутані підземелля  бандерівської «Криївки», яка вас потішить не тільки військовою атмосферою, українською кухнею, але й великою кількістю різних атракцій. У підсумок скажемо: кожен камінь цього прихованого від зовнішнього оточення світу дихає яскравою історією і легендарними моментами життя визначних людей попередніх поколінь. Ми вас ласкаво запрошуємо в цю неповторну мандрівку.
Підземна кав’ярня «Лівий берег» - це дивне кафе в підземеллях Львівської Опери вас приємно здивує як затишною мистецькою атмосферою, так і самими підземеллями, які немов казка постають наповнені потічками Полтви, бо під цей театр львівська підземна ріка тече. А ще чудернацьким наповненням приміщень, де зібрані рідкісні речі, наприклад особисті речі С. Крушельницької. Ввічлива і дещо театральна атмосфера цієї підземної кав’ярні вас також подивує тим, що тут нерідко приходять концерти і виступають знамениті поети.
Підземелля Преображенської церкви це немов святковий величавий прихований світ. Тут у криптах колишнього тринітарського костелу Св. Трійці, на фундаментах якого постала велична Преображенська церква, перед відвідувачем відкривається прихована велич давнього монашого ордену, який спасав європейських невільників від мусульманської неволі. Тут у цих розлогих залах добрі монахи ховали колись своїх ченців та шанованих осіб. Ці підземелля різні і складні, а один із його проходів навіть вів колись у монастир, що розташовувався неподалік. Вам варто відвідати це підземелля, бо воно у своїй простоті та грандіозності дуже особливе.
Підземелля Домініканського монастиря - у ньому шукача цікавого і незвичного подивує те, що у цих найдавніших у Львові підземеллях є тематична експозиція, яка розкриває історію могутнього Домініканського ордену та історію України, розповідає про людей, котрі історично були пов’язані з цим монастирем, а також здивує вас своїми довгими проходами до ніш, де колись розміщувалися саркофаги та був підземний монастир. Сувора величавість стін і романтична атмосфера в дусі Середньовіччя, сподіваємось, подарує вам багато несподіваних відкриттів.
Підземелля костелу свв. апп. Петра і Павла ордену монахів Єзуїтів - мабуть одне із найкращих львівських підземель. Завзятого шукача чогось цікавого і дивного тут чекає багато несподіванок. Серед них: великий алебастровий саркофаг римо-католицького митрополита М. Вижицького (XVIII ст.), підземний монастир з історією ордену оо. Єзуїтів у Львові, та недавні археологічні розкопки будинку Середньовічного Львова (поч.XIVст.), який відкопали археологи Ю. Гайда і М. Бандрівський зі своїми помічниками. А ще в цих підземеллях є макети Львова різних епох. Дивний і дещо містичний простір підземель костелу, на нашу думку, у вашій душі залишить чудовий слід.
Аптека-музей «Під чорним орлом» для цікавого дослідника минулого буде цінна тим, що це перша аптека-музей на весь колишній союз, яка була заснована ще у 1966 році і сьогодні є однією з 3 аптек-музеїв на всю Україну. Заснована фармацевтом В.Наторпом (1775 р.) нам відкриває не тільки гарний торговий зал, але й інші зали з експозицією про історію медицини, алхімічну лабораторію, а ще підземелля, де проводилось «винолікування» і виготовлялась протиотрута під назвою «теріак». Розмаїття цікавих експозицій, романтичні підземелля аптеки-музею з дубовими бочками для зберігання вина і навіть диво-ліки «залізне вино» для підняття гемоглобіну, яке продається лише у цій аптеці у вашій пам᾽яті залишать неповторні враження.
«Копальня кави» - дивна багатофункціональна кавова мануфактура з трьома кавярнями, де присутній свій неповторний колорит. Ми тут зануримося у легенду про «каву із глибин землі». Так, так! Адже каву тут «видобувають із підземної шахти», щоб вам подати у філіжанці або для власного приготування. У цій кавовій шахті, яка розташована у колишніх підвалах будинку ви побачите справжніх кавових шахтарів, які тут ревно трудяться у підземній кав’ярні - «Кавовій шахті». Тут привітні шахтарі кавового видобування, яке розташоване поруч у «кавовому забої» з вагонеткою і колією, вас почастують «палаючою» і «запаяною» кавою. Проходячи коридорами копальні й підземелля «Кавової шахти», відвідувачі закладу не раз побачать гравюри, на яких зображено легендарного Ю. Кульчицького, котрий навчив Австрію пити каву, а також врятував Європу від турків у 1683 році. Подорож у «Копальню кави» з її різноманіттям пропозицій і цікавих речей вам подарує величезне задоволення.
«Криївка» - це бандерівський ресторан у розлогих підвалах колишнього будинку венеційського консула Антоніо ді Массарі. Цікавого екскурсанта здивує не тільки великими і заплутаними підземеллями, але й яскравим легендарним епосом ОУН-УПА. Привітна обслуга у повстанських костюмах, відтворена атмосфера реальної Повстанської криївки, традиційна українська кухня на військовий манер, а також багато інших цікавих речей, які вам відкриє для огляду цей унікальний заклад і однозначно забезпечить багато позитивних емоцій!

 
VitaliiArt
Назад до контенту