Google translate
Перейти до контенту
Тип: Пішохідна.
У програмі: Дім легенд, Ратуша, ТЦ Роксолана, Цитадель.
Початок о 15:00. Тривалість 2 год.
«Дахи Львова»
Якщо Ви хочете побачити Львів з висоти пташиного Польоту у різних ракурсах випити філіжанку запаашної кави в оточенні дзвінниць веж старовинних дахів веж, почути дзвони та побачити рух старовинного  годинника то ми запрошуємо Ваас на ексурсію дахами Львова. Вежа Ратуші. панорама "Будинку легенд", відкриті дахи ресторанів львівського середмістя зроблять цю подорож незабутньою та цікавою. На дахах споруд  у центрі міста чудово видно не лише звичні нам фасади улюблених місць на площі Ринок, а й невеликі дворики. В таких зазвичай львівський колорит простежується краще за все.

Під час подорожі мидізнаємось, що дахи мають свою історію. Дуже довго у місті були будівлі, покриті ґонтом – покрівельним матеріалом у вигляді клинчастих дощечок. Та коли стали вирізати багато дерев, ґонт почали заміняти на більш практичну черепицю, яка на той момент стала дешевшою.

А от в ХVІ сторіччі з’являються свинцеві дахи, але свинець так само добре плавився під час пожеж. Колись, коли горіла Успенська церква, її дзвіниця була покрита свинцевою блякою, дах скапував, наче оплакував свою долю.  А от коли з’явився мідний дах, то дуже було дороге задоволення, спочатку їм покривали тільки храми.У багатьох будинках в центрі збереглися комини. Це – одна з особливостей характеру міста.
«Для старого міста це важливо, бо тут немає центрального опалення, є пічки. Зараз їх переробляють на систему індивідуального опалення, але все одно мають пічечку: на випадок, якщо нам відключать всі джерела енергії, щоб люди могли грітися хоча б деревом. До речі, саме тому професія сажотруса раніше була дуже затребуваною у Львові. Зустріти його на вулиці та доторкнутись до його ґудзика – то було на вдачу.
VitaliiArt
Назад до контенту