Google translate
Перейти до контенту
Тип: Пішохідна.
У програмі: пр.Свободи, пасаж Андреолі, пл.Шевська, пл.Ринок, вул.Руська, кав'ярня "Золотий дукат", вулСербська та Староєврейська.
Початок 20:00. Тривалість 2 год.
«Львів за кулісами»
Між величними та відомими львівськими площами і вулицями, які захоплюють людей своєю красою важливе місце посідають менш відомі вулички й проходи старого міста Лева. Це «Львів за кулісами». У цих часто не завжди відвідуваних місцях творилась найбільша історія нашого міста. Прості люди різних національностей і віросповідань у різний проміжок часу в цих малопримітних місцях творили легенду Львова як «Малого Вавилону». Ми вам пропонуємо подорож у цей дивний світ, де Середньовіччя плавно перетікає у Новий і Новітній часи. Подорож «закапелками» Львова буде незвичною, бо не буде відбуватися широкими і головними вулицями. Розпочавши з помпезного Проспекту свободи, ми плавно перейдемо на площу С. Яворського – найменшу площу в Європі, що розташована біля величавої Єзуїтської колегії, де вчився колись Б. Хмельницький. Наша мандрівка далі попрямує через «пасаж Андреоллі», котрий прославився на всю Україну чи не першою шоколаднею на наших теренах, яку швейцарський кондитер-шоколадник Домінік Андреоллі тут заснував ще в 1803 році. Вийшовши з пасажу, ми в дивний спосіб потрапляємо у саме серце міста Лева – на площу Ринок. Пройшовши під гамір людей та бій ратушного годинника по площі, ми далі прямуємо в Руський (Український) квартал. У неспокої трамвайного і людського шуму, які тут вирують завжди, ми досить швидко попадаємо в дивну тиху казку, в яку нас запрошує «кавовий лев», а саме у найбільш львівську кавярню «Золотий дукат». Тут у вельми камерній і затишній кав’ярні, яка розташована  на перетині Руського і Єврейського кварталів, ви скуштуєте не тільки розмаїту запашну львівську каву, але й відомі львівські сирники, штруделі та різні марципани. Повернувшись на хвилю на пл.Ринок, ми хутко завертаємо на вулицю Сербську. Тут нас чекає також дивний світ. Спершу ми завітаємо у відому «Львівську шоколадню», де варять шоколад і продають шоколадні цукерки ручної роботи. Після відвідин «Шоколадні» нас незвично подивує пам’ятник одіозному письменнику Л. фон Захеру-Мазоху, котрий у своїх творах створив те, що потім назвали відомим тепер терміном «мазохізм». Після зупинки біля цього жартівливого пам’ятника наша дорога попрямує у Єврейський квартал, де нас весело розважать тематичні таверни-музеї в єврейському дусі, а саме «Будинок легенд» з драконом на стіні та пам’ятником сажотрусу, а також весела хасидська ресторація «Золота Роза», де нема фіксованих цін!
Подорож у «Львів за кулісами» – це завжди цікаво, а спогади про «закапелки» Львова принесуть у серце й душу щось дуже домашнє і тепле.
VitaliiArt
Назад до контенту