Google translate
Перейти до контенту
Тип: Пішохідна.
У програмі: Оперний театр + інтер'єри, Будинок Вчених +інтер'єри, палац Потоцьких +інтер'єри.
Початок 14:00 (телефонувати). Тривалість 2:30 год.
«Австрійський Львів»

Австрійський Львів - для когось це поєднання слів виглядає дивно і може виникнути запитання: чому саме Австрійський? Наша мандрівка буде в історію, у час, коли місто Лева з 1772 року переходить під владу монархії Габсбургів чи по-іншому Австрійської імперії. Це інший Львів і він сильно різниться від Львова Середньовічного, бо зводився за межами мурів Старого Львова, яких уже давно нема. Тут великі будинки і більш широкі вулиці. Австрійський Львів повний парків і грандіозних споруд. Він більший за розмірами і більш величавий, аніж Середньовічний, який був обмежений тісними мурами.
 
Наш маршрут Австрійським Львовом проляже від Оперного театру (інтер᾽єр якого ми обов᾽язково побачимо) вулицею Гнатюка (вхід у давнє Краківське передмістя) до Будинку вчених, де ми зможемо оглянути чудові зали цього дивовижного колишнього Шляхетського касино. Далі наша подорож прямує повз головний корпус Львівського університету на вулицю М. Коперника до палацу графів Потоцьких, який є найбільшим і найкрасивішим у Львові. Відвідувачі цього палацу зможуть тут побачити зали королівської краси. Завершиться наша захоплююча мандрівка біля колишньої аптеки П. Міколяша «Під золотою зіркою», де в 1853 році фармацевти Я. Зех та І. Лукасевич відкрили всім відомий гас, очистивши від бітуму нафту.
 
Оперний театр - одна із візитівок міста Львова. Цей театр був зведений за проектом арх. Зигмунда Горголевського у1897-1900 рр. і входить в десятку найвидатніших оперних театрів світу. Названий в честь легендарної співачки оперного мистецтва С. Крушельницької. На сцені театру також виступали такі світила опери як Батістіні, Карузо, Руффо та багато інших. Дивовижні інтер’єри театру з унікальною Дзеркальною залою вам подарують багато захоплюючих вражень.
 
Будинок вчених - цей грандіозний необароковий будинок колишнього Шляхетського касино зведений за проектом архітекторів Г. Гельмера і Ф.Фельнера у 1896-1898 рр. Він вразить вас своєю аристократичною вишуканістю і святковістю, адже тут збиралася найвища знать для розваг і приватних прийомів. Ця будівля навіяна львівськими кінними перегонами, тут був осідок «Товариства конярства і кінних перегонів», який організували львівські аристократи. Розкішні зали часто слугували для різних кінозйомок і вони вас приємно вразять своєю витонченою парадною красою.
 
Палац графів Потоцьких – це найбільший і найкоштовніший діамант на короні львівських палаців. Зведений у стилі французький неокласицизм архітекторами Л. д’Оверні та Ю. Цибульським у 1880 р. подивує відвідувачів цієї споруди своїми розкішними парадними залами першого поверху, а при бажанні великою експозицією Європейського мистецтва (XIV-XVIII століть). Ця будівля слугувала офіційною резиденцією, бо Потоцькі займали посади генерал-губернаторів Галичини і тому відвідання палацу на нашу думку вам у душі залишить слід королівської краси.
 
Аптека «Під золотою зіркою» на вулиці М.Коперніка прославилась унікальною подією на весь світ. У травні 1853 року фармацевти цієї аптеки Я. Зех та І. Лукасевич, котра належала відомому підприємцю і меценату П. Міколяшу, шляхом очистки нафти від бітуму сірчаною кислотою винайшли всесвітньо відомий гас, який ще і до нині має своє велике застосування. Аптека донедавна була діючою і мала дивовижно красиві інтер’єри.
 
Австрійський Львів завжди піднесений і тому ми переконані, що ця екскурсія вас приємно подивує та відкриє вам багато дуже цікавого й прекрасного.
 
VitaliiArt
Назад до контенту