Google translate
Перейти до контенту
Тип: Пішохідна.
У програмі: Оперний театр Вірменська церква, Італійське подвір'я, Успенська церква, Бернандинський монастир, Латинська катедра, каплиця Боїмів.
Початок 12:00. Тривалість 2 год.
«7 перлин міста Лева»
 
Кожне місто світу, яке стало туристичним, має свої сім найвизначніших місць як перлин і символів міста. Місто Львів як місто світового рівня, яке охороняється ЮНЕСКО, вам також має що показати. Ми вам пропонуємо для огляду такі відомі пам’ятки як Оперний театр, Вірменський собор, Італійське подвір᾽я, Успенська церква (УАПЦ), Бернардинський монастир з церквою св. Андрія Первозванного отців Василіян (УГКЦ), Латинська катедра та каплиця Боїмів.
 
1. Оперний театр збудований у 1897-1900 рр., арх. З. Горголевський, стиль Неоренесанс.  Театр входить у десятку найвизначніших театрів світу. Театр за свою історію у власних стінах бачив таких світил оперного мистецтва як Карузо, Руффо, Батістіні, Крушельницька. Тут творив свої сценографії художник світового рівня Є Лисик. Фасад та інтер᾽єри вражають своєю ненав᾽язливою святковою розкішшю. Над оздобою цього дива архітектури працювали найбільші мистецькі світила Львова і Європи свого часу Г. Семирадський, Т. Баронч, А. Попель, П. Війтович, Т. Рибковський. А. Рейхан і багато інших. Вхід в інтер᾽єри театру платний.
 
2. Вірменський собор – найдавніший храм середньовічної частини міста Львова, унікальна пам'ятка вірменської архітектури в Україні. Розбудовувався з 1363р. до поч. 20ст., архітектор Дорінг. Розписи храму у стилі модерн виконав Ян Генрик Розен. Навколо собору є галерея, дзвіниця, колишній палац вірменських архієпископів, будівлі колишніх вірменського банку та вірменського жіночого монастиря, колона св. Христофора і вівтар «Голгофа», що утворювали центр вірменського кварталу, в якому компактно проживали вірменські купці, ремісники, перекладачі.
 
3. Італійське подвір᾽я збудоване у 1580 році та є видатною пам’яткою світового рівня. Дворик розташований у палаці Корнякта, будинку № 6 на площі Ринок у пам'ятці ренесансної архітектури, яку також називають Королівською кам'яницею. Створювали цю красу італійські архітектори Петро Барбон та Павло Римлянин на замовлення мецената Костянтина Корнякта. У дворик можуть потрапити усі охочі за символічну плату. В ньому гармонійно передається атмосфера двориків Венеції та Риму. Тут знаходяться лев Лоренцовича, стовп ганьби, дзвін «Ісайя», а також нагробна плита з білого мармуру 18 ст.
 
4. Успенська церква споруджена на початку 17 ст. архітекторами П. Римлянином, В. Капіносом, А. Прихильним і є видатною  пам᾽яткою світового рівня, яка внесена у реєстр Юнеско та головні довідники пам᾽яток архітектури світу. До ансамблю Успенської церкви належать: церква Успення Пресвятої Богородиці (у ній поєднані італійський Ренесанс і тридільна українська сакральна архітектура), красива вежа-дзвіниця К.Корнякта (кін. 16ст., арх. П. Барбон) та каплиця Трьох Святителів (кін.16 ст., арх. А.Підлісний) з оригінальним порталом. Інтер᾽єр церкви прикрашає бароковий іконостас роботи М.Яблонського (19ст.), вітражі П.Холодного (20 ст.), чудотворна ікона Ставропігійної Успенської Богородиці (16 ст.) та мощі святих Меркурія і Пантелеймона. Вежа-дзвіниця має висоту 66 м, тут знаходиться найбільший у Львові дзвін «Кирило», вага бл. 800 кг, 18 ст. У каплиці збереглися автентична українська ренесансна ліпнина та ікони 17 ст.
 
5. Бернардинський монастир та костел св. Андрія (Сьогодні церква св. Андрія Первозванного отців Василіян, УГКЦ) збудовані у 1630 році, архітектори Б. Авелідес, П. Римлянин, А. Прихильний, А. Бемер, стиль Ренесанс-Маньєризм видатна пам᾽ятка світового рівня, яка внесена в реєстр Юнеско. Храм вражає 17 прекрасними бароковими вівтарями роботи Т. Гуттера і К. Кутценрайтера та стінописами Б. Мазуркевича, П. Волянського і Ю. Сорочинського виконані у 1738-1740рр. У приміщеннях монастиря знаходиться Львівський державний історичний архів України із збіркою документів понад 2 млн. пам᾽яток минулого, серед них «Золота книга міста Львова» (1356-1776 років), в якій подана хроніка самоврядування у Львові, а також лист Влада Цепеша (графа Дракули) до львівських купців.
 
6. Латинська катедра Успення Пресвятої Богородиці - головний    католицький храм Львова. Він будувався більше 120 років: 1360-1493, архітектори Г. Блехер, Й. Гром, М. Ничко, А. Рабіш. Основний стиль будівлі – Готика, хоча Римо-католицький архикатедральний собор в своїй оздобі має нашарування пізніших стилів: Ренесансу, Бароко, Класицизму і Модерну. Він вражає своїми вівтарями, стінописами 16-18 ст., а також величавими вітражами за проектами художників Я.Матейка, Ю.Мегоффера і Л.Дрекслер (кін.19-поч.20 ст.). У соборі є копії чудотворних ікон Матері Божої Ласкавої та Ченстоховської ікони Божої Матері. Також привертають увагу відвідувачів красиві каплиці, присвячені Христу і Богородиці. Храм у 2001 році відвідав св. Папа Іван-Павло ІІ, на фасаді  на згадку про цю подію встановлений барельєф. Унікальність цього собору в тому, що є недобудована друга вежа. Вхід у собор для екскурсій платний.
 
7. Каплиця Страстей Христових родини Боїмів (1609-1615рр., арх. А.Бемер і Й.Пфістер, стиль Ренесанс-Маньєризм) – видатна пам᾽ятка архітектури світового рівня, яка внесена у реєстр Юнеско. Розташована неподалік катедри на місці колишнього цвинтаря і є погребальною каплицею угорської купецької, а потім шляхетської родини Боїмів, яка дала Львову і світу непересічних особистостей. Серед них були бургомістри, науковці та університетські ректори. Ця каплиця висотою 17м захоплює людей своїми вишуканими оздобами фасаду та інтер᾽єру. Унікальністю цієї пам᾽ятки є те, що тут на куполі замість звичайного хреста представлена скульптура сидячого скорботного Ісуса Христа під хрестом. На східній стіні є портрети Георгія та Ядвіги Боїмів. На північній стіні бачимо рельєф «Юрій Змієборець». В каплиці відвідувачі зможуть побачити унікальний купол, який візуально збільшує приміщення, рідкісні богослужбові лави з угорськими народними розписами, чудові інкрустовані двері біля вівтаря, портрети членів родини Боїмів. Вхід у каплицю платний.
VitaliiArt
Назад до контенту